Csibe Bölcsőde

Köszöntünk a Csibe Bölcsőde honlapján. Itt mindent megtalálsz ami a bölcsődénkkel kapcsolatos. Kellemes és hasznos időtöltést kívánunk.

" Bölcsődébe megyünk?!

A gyermek bölcsődébe-járását a családok életében általában igen nehéz döntés, vívódásokkal teli időszak előzi meg.
A szülők latolgatják a lehetőségeket, megoldásokat keresnek, tele vannak kérdésekkel, néha még szorongásokkal is az ismeretlen bölcsőde iránt.
Menjünk, vagy még várjunk?
Jó lesz ez így?
És ha nemszeret majd a gyermek bölcsődébe járni vagy sokszor betegszik meg, akkor mi lesz?

Több esetben a bölcsődéről a játszótéren, ismerettségi körben, esetleg az orvosi rendelőben hallanak a szülők híreket, mások tapasztalatai alapján.
Előfordul, hogy a felvételi lap kitöltésekor ezen információk is szerepet játszanak a hely megjelölésénél, de az is lehet, hogy segítséget kérnek, melyik a jobb bölcsőde, hova érdemesebb beiratkozni?
Mitől függ, "jó-e" egy bölcsőde?
Természetesen mások véleményét figyelembe vehetjük, de ajánlatosabb ezt a véleményt saját tapasztalat szerzésével meghozni. Ahol több lehetőség is szóba kerül, ott megéri ellátogatni mindegyik intézménybe, hogy viszonyítani tudjunk.
Az első benyomások meghatározóak:
már a megközelíthetőség is meghatározó lehet,
majd az is hat ránk, milyen az intézmény környezete, "hangulata", amikor belépünk, hogyan fogadnak bennünket.
Kapunk-e tájékoztatást, betekinthetünk-e a csoportokba?
A látogatás alkalmával megtudhatjuk azt is, biztosít-e a bölcsőde olyan programokat, melyek a család és bölcsőde  együttműködését szolgálják.
Ilyen színtér a játszócsoport - ahol a még bölcsődébe nem járó gyermekek és szüleik tölthetik el kellemesen, tartalmasan idejüket -, de családi délutánok, a "bölcsőde-kóstolgató",
a családlátogatás, a beszoktatás, a szülőcsoportos beszélgetések is a szülőkkel, családokkal való kapcsolat kialakítását, elmélyítését segítik elő.
Különösen a kezdeti, érzékeny időszakban nem mindegy, milyen a kapcsolat a család és a bölcsőde (Gondozónő) között.
Ez a viszony befolyásolja a gyermek bölcsődei beilleszkedésének sikerét, de ugyanúgy kihat a család életére és nyugalmára is.
A szülők bizalmának elnyerése, megnyugtatásuk igen fontos, hiszen ha a gyermek azt látja, érzi, hogy édesanyja bízik a gondozónőben, harmonikus a kapcsolatuk, szívesebben veszi majd a gondozónő közeledését, könnyebben elfogadja őt.

Az 1997. évi - A gyermekek védelméről, gyámügyi igazgatásról szóló - XXXI. tv. rendelkezik a Szülői Érdekképviseleti Fórum megalakításáról. Nagyon sok bölcsődében már működnek is ezek a képviseletek. A fórum a szülők részvételét biztosítja a bölcsődei életben, a bölcsőde működéséről kapnak információkat.
Megismerhetik az intézmény szakmai programját, a jövőjét érintő elképzeléseket és terveket.
A felmerülő, esetleges problémák megbeszélésének is helyt tud adni ez a fórum.

A döntést tehát - amennyiben lehetséges - jó, ha megelőzi a tájékozódás, látogatás.
Minden intézményben több csoport működik, és ahány csoport, gondozónő, annyiféle lehet a kapcsolatok formája, minősége is.
A partneri kapcsolat kialakulása, az együttműködés a bölcsődén és családon egyaránt múlik - és ugyanúgy mindkettőjük érdeke.
Hiszen a cél is közös: elérni, hogy "gyermekeink" kiegyensúlyozottak, vidámak, tevékenyek legyenek, és szeretetteljes, bizalmas, támogató kapcsolat vegye körül őket az otthonukon kívül is.
Sikeres "együttműködéseket"  kívánok!

Csepeliné Faragó-Tóth Gabriella
Regionális módszertani szakmai tanácsadó "

Reginfó II.Évfolyam 2004/1. szám

A Közép-Magyarországi Regionális
Módszertani Bölcsődék
Folyóirata

 

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 10
Tegnapi: 68
Heti: 132
Havi: 724
Össz.: 250 427

Látogatottság növelés
Oldal: Bölcsődébe megyünk?!
Csibe Bölcsőde - © 2008 - 2024 - csibebolcsode.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weblap készítő egyszerű. Weboldalak létrehozására: Ingyen weblap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »